İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Alfa Romeo 4C Spider

REKABETTEN DOĞMUŞ

Efsanevi spor arabalarının resimleri, görkemli ve muzaffer. Motorlarının kükremesi. Pist boyunca kalabalıktan gelen sesler. Gerçek coşku ve tutku. 4C, Alfa Romeo ruhunun en saf halinden doğmuştur. Meraklılarına supercar rüyası göstermek isteyen bir otomobil. Tasarımı ve teknolojisi sürücüyü hem yarış pistinde hem de caddelerde heyecanlandırma hedefiyle tasarlanmış eşsiz bir araç. Şimdi, her tutkulu sürücünün hayali sonunda gerçekleşebilecek.

AERODİNAMİK ZARAFET

Alfa Romeo 4C'nin özü basittir: saf performans. Görünüşü performansına göre belirlenmiştir ama asıl amaç görünüş değildir. 4C’nin nefes kesici görünümünün her bir unsurunun – düşük hacim, güçlü tasarım ve hava girişleri – özel bir aerodinamik fonksiyonu vardır ve aşağı itme kuvvetini takviye edip yüksek hızlardaki stabiliteyi arttırmaktadır.

EN ÖZEL DETAYLAR

4C’nin her bir detayı sportiflik tutkusunu ateşlemek için düşünülmüştür. Alaşımlı tekerlekler mükemmel bir denge ve en iyi sürüş dinamiklerini sağlamak için 18” – 19” arasındadır ve ön ve arkada farklı boylarda takılır.

GÖREVE HAZIR

Tepki hızı etkilemek için tasarlanan araçlarda hayati önem taşır. Yeni kalkış kontrollü TCT ikiz kavrama vites değişimi ile hızlanmayı optimize ederken, yarış pisti eğlencesi de kullanımı kolay D.N.A. seçicisini Race moduna geçirdiğinizde sağlanır.

HAFİFLİĞİN AĞIRLIĞI

Karbon fiber otomotiv mühendisliğindeki en ileri teknolojili malzemedir. Alfa Romeo 4C’nin şasisi yalnızca 65 kilogramdır ve tek parça bir karbon fiber gövdeye sahiptir. Krank kutusu ile ön ve arka çerçeveler sağlam, son derece hafif olan alüminyumdan yapılmıştır. Dış gövde ise çelikle kıyaslanabilir, alüminyumdan ise daha üstün bir hafiflik (çelikten %20 daha hafif) ve ölçüsel stabilite özelliklerine sahip düşük yoğunluklu bir malzeme olan SMC kompozit malzemeden yapılmıştır.

İç Özellikleri
4C kataloğu için tıklayın.
Fiyat listesi için tıklayın.