İşbu alan adında ve alt sayfalarında sergilenen veya listelenen otomobillerin ve sair mal veya hizmetlerin belirtilen fiyatları, donanım ve teknik özellikleri, yetkili satıcılarda ve şubelerde değişkenlik gösterebilecek olup, bu kayıtlar sözleşmeye davet niteliğinde yorumlanamayacaktır.

Alfa Romeo 4C Spider

HAYAL GERÇEK OLDU

4C tasarımı geçmişini sahiplenerek 33 Stradale’nin benzersiz tarzına atıfta bulunur: en iyi teknik uzmanların hizmetinde olduğu hakiki güzellik. Modena’da geliştirilen Alfa Romeo 4C iki mükemmelliği bünyesinde birleştirir: Alfa mühendisliği ve Maserati üretimi. Performans hiç bu kadar çekici olmamıştı.

GÖREVE HAZIR

Tepki hızı etkilemek için tasarlanan araçlarda hayati önem taşır. Yeni kalkış kontrollü TCT ikiz kavrama vites değişimi ile hızlanmayı optimize ederken, yarış pisti eğlencesi de kullanımı kolay D.N.A. seçicisini Race moduna geçirdiğinizde sağlanır.

SAF ÖZGÜRLÜK. GÜÇLÜ

4C Spider'in 1750 cc'lik turboşarjlı motoru üretilirken en son motor teknolojileriyle kullanılmıştır. Ardından bu teknolojiler Alfa Romeo mühendislerinin elinde daha agresif ve verimli bir hale getirilir. Bu küçük ama harika çözüm bir yarış arabasına yakışacak, benzeri görülmemiş sportif sürüş performansı sağlarken, her bir unsur direksiyondayken en saf Alfa Romeo hissini sağlama amacıyla geliştirilmiştir: direksiyonuna geçin ve keşfedin.

HAFİFLİĞİN AĞIRLIĞI

Karbon fiber otomotiv mühendisliğindeki en ileri teknolojili malzemedir. Alfa Romeo 4C Spider’in şasisi yalnızca 73 kilogramdır ve tek parça bir karbon fiber gövdeye sahiptir. Krank kutusu ile ön ve arka çerçeveler sağlam ve son derece hafif olan alüminyumdan yapılmıştır. Dış gövde SMC kompozitten yapılmıştır: Çelikle kıyaslanabilir, alüminyumdan ise daha üstün bir hafiflik (çelikten %20 daha hafif) ve ölçüsel stabilite özelliklerine sahip düşük yoğunluklu bir malzeme.

MÜKEMMEL DENGE, MÜKEMMEL PERFORMANS

Orta-motor konfigürasyonu ile son derece sofistike süspansiyon sistemi (önde birleştirilmiş çatal, arkada geliştirilmiş MacPherson) sayesinde, 4C mükemmel bir dengeye sahiptir ve yola her hızda hakimdir. Kendiliğinden havalandırmalı perfore diskler ve ön tarafta Brembo kaliperleri bulunan güçlü frenleme sistemi 4C’nin 100 km/s hızdan 0’a yalnızca 36 metrede durabilmesini sağlar. Bunun yanı sıra, Alfa Romeo 4C’de her türlü yol ve hava koşulunda mükemmel bir yol tutuş sağlamak ön ve arka tekerleklerde farklı çaplara sahip tekerlek bulunmaktadır.

İç Özellikleri
4C Spider kataloğu için tıklayın.
Fiyat listesi için tıklayın.